9-12 OCAK 2025, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Üreticinin İhracata Açılan Kapısı HOST Istanbul, 15 Şubat’ta Başlıyor

Türkiye ev ve mutfak eşyaları üreticileri, en yeni koleksiyonlarını 15 Şubat 2024 Perşembe günü Tüyap Beylikdüzü’nde görücüye çıkarıyor. Züccaciyeciler Derneği ZÜCDER işbirliğinde bu yıl 17.’si düzenlenen HOST Istanbul’da 300 katılımcı marka, yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 15 bin profesyonel ile yeni ticaret fırsatları için bir araya gelecek. Ortalama 12 milyar dolar büyüklüğe sahip Türkiye Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörü’nün, 2024 yılındaki en önemli ihracat fuarlarından birisi olan HOST Istanbul’un, yurt dışı satışlara yüzde 10-15 oranında doğrudan katkı sağlaması bekleniyor. Özellikle Kızıldeniz taşımacılığındaki güvenlik endişeleri sonucu, Türkiye’nin dünya tedarik zincirindeki konumunun yeniden gündeme geldiği bir dönemde gerçekleşecek HOST Istanbul, avantajlı ve güvenli tedarik arayışındaki yurt dışı satın almacılar için fırsatlar fuarı olacak.

Alanında, dünyanın en büyük 10 ihracatçısı arasında yer alan Türkiye Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörü, sezonun bölgesindeki ilk fuarı olan HOST Istanbul 2024’te buluşuyor. 15 Şubat Perşembe günü 17. kez kapılarını açacak fuar, 18 Şubat Pazar akşamına kadar yurt içi ve yurt dışından binlerce ziyaretçiyi ağırlayacak. Dört gün boyunca milyonlarca dolarlık ticaretin adresi olacak HOST Istanbul 2024’te cam, porselen ve seramikten elektrikli ev aletlerine, metal mutfak eşyalarından plastik ev gereçlerine, dekoratif ürünlerden mutfak eşyalarına kadar yaşam alanlarına şıklık, estetik ve işlevsellik katan yüzlerce yeni tasarım bir arada sergilenecek.

Ev ve mutfaktaki yeni sezon ürünler önce HOST Istanbul’da, ardından mağazalarda

Yurt içi ve yurt dışından 15 bine yakın sektör profesyonelini ağırlayacak olan HOST Istanbul’da, katılımcı firmalar, en yeni ürünleriyle yer alacak. Vitrinlerini yenilemek ve ürün portföyünü çetişlendirmek isteyen perakendeciler, zincir mağazalar, e-ticaret firmaları ile bayi ve distribütörler, ilham verici tasarımları Tüyap Beylikdüzü’nde bulabilecek.

Müşterilerini cezbedecek küresel standartlara uygun, kaliteli ürünler satın alma şansını kaçırmak istemeyen sektör profesyonelleri 15 – 18 Şubat 2024 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde yapılacak HOST Istanbul’u ziyaret edebilirler.

Detaylı Bilgi İçin; www.hostistanbulfair.com

Sosyal Medya:

www.facebook.com/hostistanbult... I www.twitter.com/hostistanbultr

www.instagram.com/hostistanbul... I www.hostistanbulfair.com