Tamamı yerli üreticilerden oluşan 200’den fazla katılımcı, dünyanın dört bir yanından 12 binin üzerinde sektör profesyoneliyle Tüyap Beylikdüzü’nde buluşacak.
25-28 MART 2021, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Tamamı yerli üreticilerden oluşan 200’den fazla katılımcı, dünyanın dört bir yanından 12 binin üzerinde sektör profesyoneliyle Tüyap Beylikdüzü’nde buluşacak.

Tamamı yerli üreticilerden oluşan 200’den fazla katılımcı, dünyanın dört bir yanından 12 binin üzerinde sektör profesyoneliyle Tüyap Beylikdüzü’nde buluşacak.

10 milyar dolarlık sektörün, bahar sezonu fuarı HOST Istanbul yerli üreticileri tüm dünya ile buluşturuyor

Tarsus Turkey tarafından 25-28 Mart tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek HOST İstanbul fuarı, 2019’u yüzde 15 büyüme, 5 milyar doların üzerinde ihracat ve 3,6 milyar dolar dış ticaret fazlasıyla kapatan Türk ev ve mutfak eşyaları sektörünü 15. kez buluşturacak. Bölgenin tek bahar sezonu ev ve mutfak eşyaları fuarı olan HOST İstanbul’da tamamı yerli üretici 200 katılımcı firma “Cam, Porselen, Seramik, Metal Mutfak Eşyaları, Plastik Ev Gereçleri, Bahçe Aksesuarları, Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları ile Elektrikli Ev Aletleri” alanlarındaki en yeni koleksiyonlarını ve inovatif ürünlerini aynı çatı altında sergileyecek.

Türkiye’nin tüm bölgelerine yönelik yürüttükleri çalışmayla yurt içinden önemli satın almacıları, yerli üreticilerle Tüyap Beylikdüzü’nde bir araya getireceklerini söyleyen Tarsus Turkey Fuarlar Direktörü Ebru Causey, “Türkiye’nin, yenilikçi ve kaliteli ürünler sunma konusunda her zaman başarılı olan ev ve mutfak eşyaları üreticilerine sahip olduğunu belirterek, “Yerli üreticilerimizin sunduğu, esnek üretim kabiliyeti, fiyat ve lojistik avantajları global rakiplerinin önlerine geçmelerini sağlayarak, yurt dışı satın almacılarının tercihlerinde önemli rol oynuyor ve HOST İstanbul 2021’nin online ziyaretçi kayıtlarında da şimdiden bunu net biçimde görebiliyoruz” dedi. Uyguladıkları Overseas Buyer Programıyla özellikle Doğu Avrupa, Orta ve Güney Amerika, Orta Doğu, Rusya ve Türki Cumhuriyetlerinden binlerce alıcıyı, fuarda ağırlayacaklarını vurgulayan Causey, yeni işbirlikleri ve ticaret anlaşmalarına ev sahipliği yapacak olan HOST İstanbul’un, 2021’nin ilk çeyreğinde ev ve mutfak eşyaları sektörüne yaklaşık 500 milyon dolarlık bir katkı sağlamasını beklediklerini söyledi.

Toplam pazar hacmi 10 milyar doları bulan Türk ev ve mutfak eşyaları sektörünün Zuchex ile birlikte en önemli iki buluşmasından birisi olan HOST İstanbul, 25 Mart'da kapılarını 15. kez açıyor. Sergilenen ürün çeşitliliği ile fark yaratan fuarda bu yıl özellikle plastik grubu ev ve mutfak eşyaları öne çıkarken, cam, porselen ve seramikten elektrikli ev aletlerine, metal mutfak eşyalarından bahçe aksesuarlarına ve dekoratif ürünlere kadar yaşam alanlarına şıklık, estetik ve işlevsellik katan yüzlerce yeni tasarım bir arada sergilenecek.

Bakanlığın Alım Heyeti Programına dahil olan HOST İstanbul 2021’de milyonlarca dolarlık ticaret gerçekleşecek!

Causey, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği organizatörlüğünde düzenlenecek Alım Heyeti programı kapsamında, tüm yurt dışı temsilcilikler ve ataşelikler ile yürütülecek ortaklaşa çalışmalarla, ev ve mutfak eşyaları sektöründen şirket temsilcilerinin HOST İstanbul 2021’ye katılımlarının sağlanacağını söyledi.

Causey; “HOST İstanbul, özellikle Anadolu’dan gelen sektör profesyonellerine, dünya standartlarındaki yerli üretim tasarımları, avantajlı fiyatlarla satın alma fırsatı sunuyor”

HOST İstanbul 2021’nin, yurt içindeki alıcılara, Türkiye’den tüm dünyaya üretim yapan yerli üreticilerin kaliteli, sağlıklı, inovatif ve trend tasarımlarını avantajlı fiyatlarla alma fırsatı sunacağının altını çizen Tarsus Turkey Fuarlar Direktörü Ebru Causey açıklamasında; HOST İstanbul 2021, özellikle Anadolu’dan gelen sektör profesyonellerini hem ulusal hem de uluslararası rekabette öne taşıyacak. Avantajlı satın alma fırsatlarıyla vitrinlerini yenilemek ve ürün portföylerini genişletmek isteyen Anadolu’daki perakendeciler ve zincir mağazalar fuarda; cam, porselen ve seramikten elektrikli ev aletlerine, metal mutfak eşyalarından plastik ev gereçlerine, dekoratif ürünlerden mutfak eşyalarına kadar yaşam alanlarına şıklık, estetik ve işlevsellik katan yüzlerce yeni tasarımı bir arada görebilecek” dedi.