Yüzde 100 doluluğa ulaşan fuara, tamamı yerli 200 üretici firma katılıyor!
9-12 MART 2023, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Yüzde 100 doluluğa ulaşan fuara, tamamı yerli 200 üretici firma katılıyor!

Yüzde 100 doluluğa ulaşan fuara, tamamı yerli 200 üretici firma katılıyor!

Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün bahar sezonu fuarı HOST İstanbul’da stand alanlarının tamamı doldu. 25 Mart'da kapılarını açmaya hazırlanan organizasyonda hiç boş yer kalmazken, HOST İstanbul 15. yılını tamamı yerli 200 üretici firma ile kutlayacak. Aralarında dünyanın en büyük 100 perakende şirketinin satın almacılarının da olduğu 12 bin profesyonelin ziyaret edeceği HOST İstanbul 2021’de yerli üreticilerin yeni sezon tasarımları, inovatif yenilikleri ve en özel koleksiyonları görücüye çıkacak. İstanbul ve Anadolu’nun dört bir yanından üretici firmaların, dünya ile buluşacağı fuarda bu yıl 500 milyon liralık ticaretin gerçekleşmesi bekleniyor.

10 milyar dolarlık Türk ev ve mutfak eşyaları sektörünün, İstanbul ile birlikte Anadolu’nun dört bir yanından 200 yerli üreticisi, HOST İstanbul 2021’de dünyaya açılacak. Tarsus Turkey tarafından 25-28 Mart tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek HOST İstanbul fuarında, “Cam, Porselen, Seramik, Metal Mutfak Eşyaları, Plastik Ev Gereçleri, Bahçe Aksesuarları, Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları ile Elektrikli Ev Aletleri” alanlarındaki yeni ürün, tasarım ve koleksiyonlar bir arada sergilenecek.

Causey, “Hem yerli üreticiler, hem de yurt içi ve yurt dışı perakendeciler, HOST İstanbul’u fırsat olarak görüyor. Bu yıl 200 firmanın katıldığı fuarda hiç boş yer kalmazken, ziyaretçi kayıtlarımız da rekora koşuyor”

Tarsus Turkey Fuarlar Direktörü Ebru Causey, HOST İstanbul’da tüm stand alanlarının satışının tamamlandığı ve fuarın yüzde 100 doluluğa ulaştığı bilgisini verdi.  Hem Anadolu’dan büyük satın almacıların, hem de dünyanın önde gelen 100 perakende devinin de aralarında olduğu yurt dışındaki satın alma profesyonellerinin, HOST İstanbul 2021’ye yoğun bir ilgi gösterdiğini söyleyen Causey; “Dünya standartlarında kaliteli ürün arayışında olan küresel satın almacılar, HOST İstanbul’daki “Made in Türkiye” etiketli ürünleri görmeyi iple çekiyor” dedi.