9-12 OCAK 2025, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Tüm Dünya HOST Istanbul 2022’yi Bekliyor!

Tarsus Turkey tarafından ZÜCDER, İMMİB ve KOSGEB’in destekleriyle Tüyap Beylikdüzü’nde 15.’si düzenlenecek HOST Istanbul, katılımcı ve ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. “Ev ve mutfak eşyaları endüstrisinin, MENA Bölgesi’ndeki tek bahar sezonu fuarı olan HOST Istanbul’un tüm stand alanları doldu. Mart ayındaki buluşmaya, çok sayıda üreticiden gelen yeni katılım talebi üzerine ilave bir salon daha açtık. Katılımcı ilgisinin yanı sıra dünyanın dört bir tarafından satın almacılar da dört gözle fuarı bekliyor” diyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, online ziyaretçi kayıtlarına göre tüm dünya ülkelerinden yoğun bir ziyaretçi ilgisinin olduğunu söyledi. Aytemur açıklamasında, “Gözlemlediğimiz kadarıyla ciddi bir satın alma talebi söz konusu. Üretici kimliği ile öne çıkan Türkiye’deki yerli üreticilerin ürün ve koleksiyonları, başta yurt dışı zincir mağazalar olmak üzere satın almacılardan yoğun ilgi görüyor. HOST Istanbul kapsamında uyguladığımız Overseas Buyer Programı ile birlikte, fuarımızın beklendiği gibi yüksek bir ticaret hacmine ulaşacağını ön görüyoruz” dedi. 

2022 yılında 7,5 milyar dolar ihracat hedefleyen sektör, ilk adımı HOST Istanbul’da atacak

Türkiye Ev ve Mutfak Eşyası Üreticileri Fuarı HOST Istanbul’un, 10-13 Mart 2022 tarihlerindeki 15. buluşmasında geri sayım başladı. Çoğunluğunu yerli üreticilerin oluşturduğu 200’den fazla firmaya ve dört kıtadan 12 binin üzerinde satın almacıya ev sahipliği yapacak olan fuar, yine sektörünün ticaret merkezi olacak. “Katılımcı firmalarımızın ürünleri, hem kalitesi, hem tasarımı hem de fiyat avantajıyla yurt dışı satın almacıların favorisi durumunda. HOST Istanbul’da ciddi bir ticaret hacmi bekliyoruz. 2022 yılında 7,5 milyar dolar ihracat hedefleyen ev ve mutfak eşyaları sektörü, bu yolda ilk adımı HOST Istanbul’da atacak” diyen Zekeriya Aytemur, uyguladıkları Overseas Buyer Programı ile yurt dışından büyük bütçeli satın almacıları, doğrudan katılımcı firmaların standlarına kadar getirdiklerini açıkladı. 

Ev ve mutfak eşyaları endüstrisinin en hareketli buluşmalarından birisi olan HOST Istanbul’da sofra ve mutfak eşyaları, pişirme ekipmanları, plastik ev eşyaları ve bahçe aksesuarları, ev gereçleri, dekoratif ev ve mutfak eşyaları ile elektrikli ev aletlerine dair 2022’nin tüm yenilikleri ve inovatif tasarımları ziyaretçilerle buluşacak.

Detaylı Bilgi İçin: www.hostistanbulfair.com