Sektörün İhracat Fuarı HOST İstanbul İçin Geri Sayım Başladı!
15-18 ŞUBAT 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Sektörün İhracat Fuarı HOST İstanbul İçin Geri Sayım Başladı!

MENA bölgesinin bahar sezonundaki tek ev ve mutfak eşyaları fuarı HOST İstanbul, 10-13 Mart 2022 tarihlerinde sektörel ticaretin merkezi olacak. Tüyap Beylikdüzü’nde 30 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek ve 150’den fazla katılımcı firmaya ev sahipliği yapacak olan Türkiye Ev ve Mutfak Eşyası Üreticileri Fuarı HOST İstanbul’u tüm dünyadan 12 bin satın almacının ziyaret etmesi bekleniyor. “#ticaretinmerkezi mottosuyla 15. kez kapılarını açmaya hazırlandığımız HOST İstanbul, yeni iş fırsatları sunan ihracat odaklı bir fuar olacak. 2022’nin ilk baharındaki buluşmada yurt dışından en az 1.200 satın almacı ağırlayacağız” diyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, katılımcı markaları dört gün boyunca eşsiz ihracat fırsatlarının beklediğini söyledi.

10 milyar dolar pazar hacmine sahip Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün 2022 ilkbaharındaki yüz yüze ticaret fuarı HOST İstanbul Overseas Buyer programı ile yurt dışından binlerce satın almacıyı üretici firmalarla buluşturacak ve bu sayede yerli üreticiye yeni ihracat kapıları açacak. Son fuarda yurt dışı satın almacı sayısını yüzde 50 arttırdıklarının bilgisini paylaşan Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Türkiye, dünya ticaretinin tedarik zincirinde önemli bir konuma geldi. Yüksek kaliteli ürünleri, uluslararası ölçekte avantajlı fiyatlara sunabilen ev ve mutfak eşyaları sektörünün tecrübeli üreticileri, yeni koleksiyonlarını ve hazır stoklarını HOST İstanbul ziyaretçileriyle buluşturacak. Başta zincir perakendeciler olmak üzere avantajlı koşullarla satın alma yapmak isteyen sektör profesyonelleri, yeni dış pazarlara açılmayı hedefleyen üretici markalarla fuarda bir araya gelecek. Ayrıca Anadolu’nun dört bir tarafından satın almacılar da HOST İstanbul’da olacak. Dolayısıyla 2022 baharında, Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünü hem ihracat tarafında hem de iç pazarda ciddi ticari fırsatlar bekliyor” dedi.

Sergilenen zengin ürün çeşitliğiyle ev ve mutfak eşyaları sektörünün en önemli ticaret fuarlarından birisi olarak gösterilen HOST İstanbul’da sofra ve mutfak eşyaları, pişirme ekipmanları, plastik ev eşyaları ve bahçe aksesuarları, ev gereçleri, dekoratif ev ve mutfak eşyaları ile elektrikli ev aletlerine dair en son ürünler, yenilikler ve inovatif tasarımlar ziyaretçilerle buluşacak.

Detaylı Bilgi İçin: www.hostistanbulfair.com