Küresel Satın Almacılar, Yeni Fırsatlar İçin Ideal Homex’e Geliyor
15-18 ŞUBAT 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Küresel Satın Almacılar, Yeni Fırsatlar İçin Ideal Homex’e Geliyor

Son 10 yılda ihracatını yüzde 82 oranında artıran Türk züccaciye sektörü, 2017’yi 4,2 milyar dolar ihracat, 1,3 milyar dolar ithalat ile kapatma başarısı gösterdi. 2018’in ilk 7 ayında ihracatını 2,6 milyar dolara çıkaran sektör, ithalatını ise 725 milyon dolara düşürdü. Sergilediği bu istikrarlı dış ticaret başarısıyla Türk ekonomisinin lokomotiflerinden birisi olan ev ve mutfak eşyaları sektörü, Tarsus Turkey / Life Media’nın Mart ayında düzenleyeceği Uluslararası Ideal Homex’te 14. kez bir araya gelecek. Cam, Porselen, Seramik, Metal Mutfak Eşyaları, Plastik Ev Gereçleri, Bahçe Aksesuarları, Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları ile Elektrikli Ev Aletleri alanlarındaki yeni tasarımların görücüye çıkacağı fuar, yurt içi ve yurt dışından 10 binin üzerinde profesyonel ziyaretçinin yanı sıra büyük zincir mağazaların dünya çapında satın almacılarını ağırlayacak. Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek 14. Uluslararası Ideal Homex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’na 150 firmanın katılımı hedefleniyor.

Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü, 21- 24 Mart 2019 tarihlerindeki Ideal Homex’in renkli dünyasında buluşmaya hazırlanıyor. Yurt içi ile birlikte başta Avrupa ülkeleri, Balkanlar, Bağımsız Devletler Topluluğu, Rusya, Güney Afrika, Güney Amerika ve Orta Doğu olmak üzere 100’den fazla ülkeden ziyaretçi beklenen fuar, yerli üreticilere hem 2019 koleksiyonlarını sergileme hem de alternatif ihracat kanalları üzerinden, yurt dışında farklı pazarlara açılma fırsatı sunacak. Ulusal ve uluslararası büyük zincir mağazaların satın almacıları, satın alma grupları, perakendeciler, online ticaret siteleri, tasarımcılar ve distribütörlerden oluşan ziyaretçi grupları, özellikle sektörde üretici olarak faaliyet gösteren firmalarla yeni işbirliği fırsatları için Ideal Homex 2019’a gelecek.

“Alternatif pazarları ve yeni ihracat fırsatlarını, sektörün ayağına getiriyoruz”

2019’daki Uluslararası Ideal Homex’in tüm ziyaretçi çalışmalarını, sektöre yeni ihracat kanalları açmak üzerine kurguladıklarını söyleyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Katılımcılarımıza, bu fuarda beklentilerinin üzerinde ticaret fırsatları sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda özellikle yurt dışında yoğun bir tanıtım ve pazarlama çalışması yürütüyoruz. Şimdiden sektörün çok önemli küresel satın almacılarını Ideal Homex 2019’a çekmeyi başardık. Özellikle son 10 yılda istikrarlı bir ihracat performansı ortaya koyan Türk Ev ve Mutfak Eşyaları sektörü, dış ticaret başarısını bu fuar ile birlikte birkaç adım daha yukarı taşıyacak” dedi.

14. Uluslararası Ideal Homex Fuarı hakkında detaylı bilgi edinmek ve bu önemli buluşmada katılımcı olarak yer almak isteyen sektör firmaları www.idealhomex.com adresini ziyaret edebilirler.