Küresel Satın Almacılar, Yeni Fırsatlar İçin Ideal Homex’e Geliyor
25-28 MART 2021, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Küresel Satın Almacılar, Yeni Fırsatlar İçin Ideal Homex’e Geliyor

Son 10 yılda ihracatını yüzde 82 oranında artıran Türk züccaciye sektörü, 2017’yi 4,2 milyar dolar ihracat, 1,3 milyar dolar ithalat ile kapatma başarısı gösterdi. 2018’in ilk 7 ayında ihracatını 2,6 milyar dolara çıkaran sektör, ithalatını ise 725 milyon dolara düşürdü. Sergilediği bu istikrarlı dış ticaret başarısıyla Türk ekonomisinin lokomotiflerinden birisi olan ev ve mutfak eşyaları sektörü, Tarsus Turkey / Life Media’nın Mart ayında düzenleyeceği Uluslararası Ideal Homex’te 14. kez bir araya gelecek. Yeni tasarımların görücüye çıkacağı fuar, yurt içi ve yurt dışından 10 binin üzerinde profesyonel ziyaretçinin yanı sıra Asda/George, Al Yaqout Group, Globalbox.World, George East Housewares, Gibson Overseas gibi büyük satın almacıları ağırlayacak.

Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek 14. Uluslararası Ideal Homex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’na 150 firmanın katılımı hedefleniyor.

“Alternatif pazarları ve yeni ihracat fırsatlarını, sektörün ayağına getiriyoruz”

Uluslararası Ideal Homex 2019’daki tüm ziyaretçi çalışmalarını, sektöre yeni ihracat kanalları açmak üzerine kurguladıklarını söyleyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Katılımcılarımıza, bu fuarda beklentilerinin üzerinde ticaret fırsatları sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda özellikle yurt dışında yoğun bir tanıtım ve pazarlama çalışması yürütüyoruz. Şimdiden sektörün çok önemli küresel satın almacılarını Ideal Homex 2019’a çekmeyi başardık. Özellikle son 10 yılda istikrarlı bir ihracat performansı ortaya koyan Türk Ev ve Mutfak Eşyaları sektörü, dış ticaret başarısını bu fuar ile birlikte birkaç adım daha yukarı taşıyacak” dedi.

Yeni havalimanından Ideal Homex fuarı 20 dakika!

Fuarı ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler, yeni açılan havalimanından 20 dakikada fuar alanına ulaşım sağlayabilecekler. Ayrıca planlanan 18 hattan bir tanesi olan Beylikdüzü – Tüyap’a, 15 dakikada bir sefer düzenlenecek.