8-11 OCAK 2025, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Ideal Homex Yurt Dışı Ziyaretçi Sayısını Yüzde 50 Arttırdı!

İç ve dış ticaret hacmi toplamda 10 milyar doları bulan Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü, 14. Uluslararası Ideal Homex’te buluştu. Tüyap Beylikdüzü’nde 20 bin metrekare alanda gerçekleştirilen Ideal Homex 2019, bu yıl ilklerin fuarı oldu. 70 ülkeden 8 bin 718 alıcının geldiği organizasyonun yurt dışı ziyaretçi sayısı geçen yıla göre tam yüzde 50 oranında arttı. Sadece ihracat yapan yurt içi firmaların katılımcı olduğu fuarda, kimi  firmalar da üretici kimlikleriyle ilk defa yerini aldı.

Overseas Buyer programı ile 26 ülkeden büyük alıcılar, organizasyonun konuğu olarak fuara geldi

Fuarı organize eden Tarsus Turkey, ilk kez Ideal Homex 2019’da uyguladığı Overseas Buyer Programıyla katılımcı – satın almacı buluşmalarına ezber bozan bir yenilik getirdi. Program kapsamında, ev ve mutfak eşyaları sektörünün Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve hatta Amerika’dan küresel ölçekteki büyük alıcılar İstanbul’a davet edilerek, onların doğrudan firmaların kendi standlarında katılımcılarla buluşması sağlandı. Uygulama ile 26 ülkeden 62 kişilik büyük alıcı, organizasyonun konuğu olarak Ideal Homex 2019’a geldi.

Avrasya'nın en büyük, bahar sezonu ev ve mutfak gereçleri fuarı Ideal Homex, bundan sonra yoluna ‘HOST Istanbul’ adıyla devam edecek

Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur,  Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşen Ideal Homex’in açılış töreninde, fuarın hem isim hem de konsept değişikliğine gittiğini ve bundan sonra yoluna HOST İstanbul olarak devam edeceğini duyurdu. Buna göre bir sonraki sektörel buluşma, HOST İstanbul - Türkiye Ev ve Mutfak Eşyası Üreticileri Fuarı adıyla 25-28 Mart 2021 tarihleri arasında yine Tüyap’ta olacak. “Katılımcı firmalar ve perakende alıcıları, bizden ev ve mutfak eşyaları sektöründeki eğilimleri yansıtan bir fuar bekliyorlar” diyen Aytemur, bu değişimin özel markalı ürün ve hizmetler sunan perakende üretici ve tedarikçilerinin sayısındaki yüksek artışla birlikte, sektörün talepleri doğrultusunda yapıldığı bilgisini verdi.

Cam, Porselen, Seramik, Metal Mutfak Eşyaları, Plastik Ev Gereçleri, Bahçe Aksesuarları, Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları ile Elektrikli Ev Aletleri alanlarında piyasaya çıkan son ürünler, yenilikler ve inovatif tasarımların bir arada sergilendiği Ideal Homex 2019 hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, www.idealhomex.com adresini ziyaret edebilirler.