15-18 ŞUBAT 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

HOST Istanbul Türk tasarımlarını dünyaya tanıtacak

MENA bölgesinin bahar sezonundaki en önemli ev ve mutfak eşyaları sektör buluşması olan HOST Istanbul için geri sayım başladı. Tüyap Beylikdüzü’nde 40 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek buluşmada, tamamı yerli üretici 300 firma, cam, porselen ve seramikten elektrikli ev aletlerine, metal mutfak eşyalarından plastik ev gereçleri/bahçe aksesuarlarına, dekoratif ürünlerden mutfak eşyalarına kadar yaşam alanlarına şıklık, estetik ve işlevsellik katan yüzlerce yeni tasarımını bir arada sunacak.

Yurt dışından 2 bin satın almacı fuara geliyor!

HOST Istanbul 2023’ün özellikle ihracat tarafında Türkiye’nin yerli markalarına yeni ticaret fırsatları yaratacağını söyleyen Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Uyguladığımız Hosted Buyer programı sayesinde, dünyanın dört bir yanındaki büyük satın almacıları İstanbul’a getiriyoruz. HOST Istanbul 2023’te yurt dışından 2 bin civarında satın almacı ağırlayacağız. Bu kişiler, fuardaki katılımcılarımızla doğrudan bir araya gelerek, yeni işbirlikleri ve ticaret görüşmeleri yapacak. Böylece HOST Istanbul, yine milyonlarca dolarlık ihracata zemin hazırlayacak” dedi.

10 milyar doların üzerinde bir pazar hacmine sahip Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün, uluslararası ölçekteki en önemli ticaret buluşmalarından olan HOST Istanbul, yerli üreticilerin en yeni tasarımlarını vitrine çıkarmaya hazırlanıyor. Sergilenen zengin ürün çeşitliğiyle fark yaratan fuarın 2023 buluşmasında sofra ve mutfak eşyaları, pişirme ekipmanları, plastik ev eşyaları ve bahçe aksesuarları, ev gereçleri, dekoratif ev ve mutfak eşyaları ile elektrikli ev aletlerine dair en son ürünler, yenilikler ve inovatif tasarımlar ziyaretçilerle buluşacak.

Yurt dışından gelecek doğrudan satın almacıların yanı sıra başta zincir perakendeciler olmak üzere İstanbul ve Anadolu’nun dört bir yanından fuarı ziyaret edecek profesyoneller, yaklaşık 300 katılımcı firmanın en yeni koleksiyonlarını yerinde görebileceği HOST Istanbul 2023’te yer almak isteyenler www.hostistanbulfair.com adresini ziyaret edebilirler.

Sosyal Medya:

www.facebook.com/hostistanbultr I www.twitter.com/hostistanbultr

www.instagram.com/hostistanbultr I www.hostistanbulfair.com