9-12 OCAK 2025, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

HOST Istanbul, 12 milyar dolarlık sektörü 17. kez buluşturacak

Türkiye ev ve mutfak üreticileri, 2024-2025 koleksiyonlarını Şubat ayındaki HOST Istanbul’da vitrine çıkarmaya hazırlanıyor. Tarsus Fuarcılık tarafından Züccaciyeciler Derneği ZÜCDER işbirliğinde düzenlenecek 17. buluşmada, “Sofra ve Mutfak Eşyaları”, “Pişirme Ekipmanları”, “Plastik Ev Eşyaları & Bahçe Aksesuarları”, “Ev Eşyaları”, “Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları”, “Elektrikli Ev Aletleri” ile HORECA sektörüne yönelik binlerce yerli tasarım bir arada sergilenecek. 2022 sonunda 4,8 milyar dolar dış ticaret fazlası veren, 2023’ü yaklaşık 7 milyar dolarlık ihracatla kapatmayı hedefleyen Türkiye Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörü’nü yeni pazarlara taşıyacak olan HOST Istanbul’a yaklaşık 500 marka katılacak. 4 bini yurt dışından toplam 15 bin ziyaretçi beklenen fuar Tüyap Beylikdüzü’nde toplam 40 bin metrekare alanda gerçekleşek.

HOST Istanbul 17. Uluslararası Türkiye Ev ve Mutfak Eşyası Üreticileri Fuarı için geri sayım başladı. 15 – 18 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleşecek fuar, katılımcılarına yeni ticaret fırsatları sunarken, çoğunluğu doğrudan satın almacı ziyaretçiler de 2024-2025 sezonunun en özel koleksiyonlarını ve inovatif tasarımlarını avantajlı fiyatlarla tedarik edebilecek. Son fuarda 450 markayı 60 ülkeden profesyonellerle buluşturduklarını söyleyen Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “ZUCDER’in kıymetli destekleriyle 17.’sini düzenleyeceğimiz HOST Istanbul’a önceki fuarın üzerine koyarak hazırlanıyoruz. Yurt içi ve yurt dışında uyguladığımız ziyaretçi çalışmaları sayesinde katılımcı firmalarımız, başta satın alma heyetleri olmak üzere yurt içi ve yurt dışından zincir mağazalar, e-ticaret firmaları, bağımsız perakendeciler, toptancılar ile bayi ve distribütörlerle tanışma, yeni işbirliği ve ticaret anlaşmaları yapma fırsatı bulacak.” dedi.

HOST Istanbul, Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün 2024 ihracatına yüzde 10-15 oranında bir katkı sağlayacak

Aytemur, HOST Istanbul ile sektörün ihracatına ortalama yüzde 10-15 oranında katkı sağladıklarını vurgulayarak, son buluşmada en çok yurt dışı ziyaretçinin İran, Rusya, Suudi Arabistan, Irak, Cezayir, Yunanistan, Almanya, Gürcistan, Lübnan ve Libya’dan geldiğini belirtti. HOST Istanbul 2024’te de yine firmaların yurt dışı satış hedefleri doğrultusunda yeni ihracat kanalları yaratmaya devam edeceklerini açıklayan Aytemur, sektörün tüm paydaşlarını eşsiz fırsatların beklediğini söyledi.

Detaylı Bilgi İçin; www.hostistanbulfair.com

Sosyal Medya:

www.facebook.com/hostistanbultr I www.twitter.com/hostistanbultr

www.instagram.com/hostistanbultr I www.hostistanbulfair.com