8-11 OCAK 2025, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

450 yerli marka, 60 ülkeden satın almacıyla buluştu!

450 yerli marka, 60 ülkeden satın almacıyla buluştu!

Uluslararası Ev ve Mutfak Üreticisi Fuarı HOST Istanbul 2023, tamamı yerli 450 markayı, 60 ülkeden 11.900 profesyonel ziyaretçiyle buluşturdu. Tarsus Fuarcılık tarafından Züccaciyeciler Derneği ZÜCDER işbirliğinde 16.’sı düzenlenen fuarda, yüzlerce yeni ürünün lansmanı yapılırken, sektörün lider Türk üreticileri de 2023-2024 koleksiyonlarını sergiledi. Tüyap Beylikdüzü’nde 40 bin metrekare alanda gerçekleşen HOST Istanbul’a yurt dışından en çok ziyaretçi sırasıyla İran, Rusya, Suudi Arabistan, Irak, Cezayir, Yunanistan, Almanya, Gürcistan, Lübnan ve Libya’dan geldi.

İhracatını, yılsonuna kadar 7 milyar doların üzerine çıkarmayı hedefleyen Türkiye Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörü’nün yurt dışı satışlarına doğrudan yüzde 10-15 oranında bir katkı sağlaması öngörülen HOST Istanbul, yine milyonlarca dolarlık ticarete ev sahipliği yaptı. Dört gün süren fuarda, yurt içi ve yurt dışından çoğunluğu doğrudan satın almacı yaklaşık 12 bin profesyonel, Türk üreticilerin en yeni koleksiyonlarını bir arada görme fırsatı buldu.

Aytemur; “HOST Istanbul 2023, sektör ihracatına değer katmaya devam etti”

16.’sını gerçekleştirdikleri HOST Istanbul fuarının sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Tarsus Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Fuarlar, sektörel ticaret, özellikle de sektör ihracatı için önemli organizasyonlar. Fuarınıza, yurt dışından ne kadar çok nitelikli alıcı gelirse, katılımcı firmaların alternatif pazarlara erişimini de yükseltmiş, böylece yurt dışı satışlara doğrudan katkı sağlamış oluyorsunuz. Bu yıl 16.’sını düzenlediğimiz HOST Istanbul, tam 60 farklı ülkeden binlerce ziyaretçi ağırladı. Bunların bir çoğu, kendi ülkesinin büyük perakende zincirleri de başta olmak üzere doğrudan satın almacı profesyonellerdi. Dolayısıyla, 2023’te 7 milyar dolarlık ihracat öngören Türkiye Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörü, HOST Istanbul ile bu hedefe ulaşmada önemli bir adım daha atmış oldu” dedi.

Dünya ev ve mutfak eşyaları endüstrisinin ilgiyle takip ettiği fuarların başında gelen Uluslararası HOST Istanbul 2023’te; “Sofra ve Mutfak Eşyaları”, “Pişirme Ekipmanları”, “Plastik Ev Eşyaları & Bahçe Aksesuarları”, “Ev Eşyaları”, “Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları” ile “Elektrikli Ev Aletleri”  kategorilerinde binlerce yerli tasarım bir arada sergilendi. 

Detaylı Bilgi İçin; www.hostistanbulfair.com