15-18 ŞUBAT 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

2022’de 7,5 milyar dolar ihracat hedefleyen Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün ilk ticaret durağı 10-13 Mart’taki HOST Istanbul olacak

Tarsus Turkey tarafından ZÜCDER, İMMİB ve KOSGEB’in destekleriyle 15.’si düzenlenen HOST Istanbul, Ticaret Bakanlığı’nın Alım Heyeti Programına dahil oldu. Katılımcılarının tamamı yerli üreticilerden oluşan fuarda, ev ve mutfak eşyalarına dair inovatif tasarım ve yeni koleksiyonların dünya ile buluşacağını ifade eden Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur; “Ticaret Bakanlığı’nın alım heyeti desteği ile birlikte, Tarsus Turkey olarak uyguladığımız satın almacı programı Overseas Buyer Program sayesinde, HOST Istanbul’a yine yurt dışı ziyaretçi akını olacak” dedi.

Bahar sezonundaki ilk küresel ev ve mutfak eşyaları fuarı HOST Istanbul için geri sayım başladı. 10-13 Mart 2022 tarihlerinde 15. kez kapılarını açacak fuarda Ticaret Bakanlığı, bu yıl da Alım Heyeti Programı düzenliyor. Alım Heyeti Programı kapsamında fuara destek veren İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri’nin (İMMİB), Bakanlığa bağlı yurt dışı ticaret müşavirlikleri ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma sayesinde, yüksek bütçeli satın almacılar da İstanbul’a gelerek fuarı ziyaret edecek. Tüm bu çalışmalar sayesinde 100’e yakın ülkeden 12 binin üzerinde satın almacının HOST Istanbul 2022’de olacağını söyleyen Zekeriya Aytemur, “Fuarımızdaki yoğun satın almacı hareketliliği, 2022 ihracatını 7,5 milyar dolara çıkarmayı hedefleyen Türkiye Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörü için milyonlarca dolarlık ticaret hacmi oluşturacak” dedi.

Anadolu’nun dört bir yanındaki üreticilerin, ev ve mutfak eşyalarına dair en yeni koleksiyonlarını dünya ile buluşturmaya hazırlandığı HOST Istanbul 2022’de; tamamı yerli üretim sofra ve mutfak eşyaları, pişirme ekipmanları, plastik ev eşyaları ve bahçe aksesuarları, ev gereçleri, dekoratif ev ve mutfak eşyaları ile elektrikli ev aletlerine dair en son yenilikler sergilenecek.

Detaylı Bilgi İçin: www.hostistanbulfair.com