2019’daki İlk Büyük Buluşma: 14. Uluslararası Ideal Homex
25-28 MART 2021, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

2019’daki İlk Büyük Buluşma: 14. Uluslararası Ideal Homex

Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü, 2019’un ilk buluşmasını Mart ayındaki 14. Uluslararası Ideal Homex’te gerçekleştirecek. Özellikle yerli üreticinin yeni pazarlara yönelik alternatif ihracat kanallarına ulaşmasını sağlayacak olan Tüyap Beylikdüzü’ndeki fuarı, 100’e yakın ülkeden binlerce alıcının ziyaret etmesi hedefleniyor. 2017 ihracat ve ithalat verilerine göre toplamda 5,5 milyar dolarlık dev bir pazara 14’üncü kez ev sahipliği yapacak olan Ideal Homex’te başta cam, porselen, seramik, metal ve plastik ev ve mutfak eşyaları olmak üzere, bahçe aksesuarlarından elektrikli ev aletlerine kadar pek çok yenilik bir arada sergilenecek.

Ideal Homex 2019’a Türk ev ve mutfak eşyaları sektörünün Plastik ve Metal Grubu damga vuracak!

Yurt içi ve yurt dışından 150 firma ile dünyanın dört bir tarafından 10 binin üzerinde sektör profesyoneli, milyonlarca dolarlık yeni işbirliği için 21-24 Mart tarihlerinde düzenlenecek 14. Uluslararası Ideal Homex 2019’u bekliyor. Tarsus Turkey / Life Media’nın organize ettiği fuar sahip olduğu zengin ürün çeşitliliği ile fark yaratıyor. Ideal Homex 2019’a şu ana kadar özellikle pratik mutfak aletlerinden banyo gereçlerine kadar birbirinden yenilikçi ve inovatif plastik ev gereçleri, tencereden tavaya, çatal kaşıktan çaydanlığa tüm metal mutfak eşyaları ile masadan sandalyeye saksıdan dış mekan dekoratif eşyalarına kadar bahçe aksesuarları konusunda faaliyet gösteren üretici firmaların katılımının öne çıktığı bilgisini paylaşan Tarsus Turkey / Life Media Genel Müdür Yardımcısı Ebru Causey “2017 ticaret verilerine göre sadece bu üç sektörün toplam pazar büyüklüğü 1,5 milyar dolara ulaşmış durumda. Bu ticari showda plastik ve metal grubuyla birlikte göz alıcı tasarımlara sahip cam, porselen ve seramik ürünler, evlerin havasını değiştiren dekoratif tasarımlar ile kahve makinelerinden kişisel bakım ürünlerine, süpürgeden buharlı pişiricilere kadar tüm elektrikli küçük ev aletleri de yer alacak. Dolayısıyla geride kalan 13 fuarda olduğu gibi yine dev bir pazara ev sahipliği yapacağız” dedi. Türk ev ve mutfak eşyaları sektörünün son 10 yıldır dış ticaret fazlası verdiğini belirten Causey, sektörün ihracat başarısında fuarların da önemli bir payı olduğunu vurgulayarak, Uluslararası Ideal Homex’in geride kalan organizasyonlarda olduğu gibi Mart ayındaki 14’üncü buluşmada da, yeni ticaret fırsatlarının kapısını aralayacağını söyledi.

Ideal Homex 2019, Katılımcı ve Ziyaretçilerine Beklentilerinin Ötesinde Fırsatlar Sunuyor!

Sektörünün uluslararası buluşma noktası Ideal Homex’e katılacak firmalar, en çok ihracat yapılan ülkelerden gelecek profesyonellerle yeni ticaret bağlantıları kurma şansı bulurken, alternatif pazarların avantajlı ihracat fırsatlarını da fuarda keşfedecek. Perakende mağazalar, alışveriş merkezleri, zincir mağazalar, toptancılar ve turizm yatırımcıları başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışından gelecek binlerce profesyonel alıcı sezonun başında dört gün boyunca olağanüstü bir ortamda yeni tedarikçilerle tanışma fırsatını ve pazardaki yeni fırsatları yakalayabilecekler.

Bambum Yenilikçi ve Çevreci Ürünleriyle Ideal Homex’te

BAMBUM

Sağlıklı ev gereçleri sektöründe kendine güçlü bir yer edinmeyi amaçlayan Karınca Ev Gereçleri, Bambum markasıyla yenilikçi, çevreci ve doğal ürünler tasarlayıp üretiyor. Tüketici odaklı, estetik, organik, ekolojik, sağlıklı mutfak gereçleriyle Bambum, dünya gündemini sürekli takip ederek ihtiyaçlara yönelik estetik ürünler sunmayı hedefliyor. Karınca Ev Gereçleri, Bambum markası ile sunduğu en yeni tasarımlarını Ideal Homex 2019’da 12 hall A-10 nolu standında sergileyecek.

Netlon, En Son Teknolojiyle Ürettiği Ürünlerini Ideal Homex’te Sergileyecek

NETLON

1984 yılında faaliyetlerine başlayan Netlon, günümüzde en son teknolojiyle ürettiği mutfak eşyalarını tüketicileriyle buluşturuyor. Yurt içi ve yurt dışında yüzlerce noktaya kalitesini ulaştırmayı başaran Netlon pazardaki konumunu güçlendirmeyi sürdürüyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak bünyesine birçok yenilik ekleyen Netlon, ürün çeşitliliğini her geçen gün daha da artırıyor. Netlon, en yeni tasarımlarını Ideal Homex 2019’da 12 hall C-20 nolu standında sergileyecek.

Okyanus Home Zengin Ürün Çeşitliliğiyle Ideal Homex’te Yerini Alıyor

OKYANUS HOME

40 yılı aşkın tecrübesiyle marka bilinirliğini her geçen gün artıran Okyanus Home, üretimlerini kalite, özgün tasarım ve hayatı kolaylaştırma faktörünü göz önüne alarak gerçekleştiriyor. Fark yaratan tasarımlarını 50’yi aşkın ülkeye ihraç eden Okyanus Home pazar payını günden güne artırmayı sürdürüyor. Freecook, Freehome ve Freegarden markaları ile 600’ün üzerinde ürün çeşitliliği sunan Okyanus Home, Ideal Homex 2019’da 14 hall I-22 nolu standında ziyaretçileriyle buluşacak.

Renga Şıklığı ve İşlevselliğiyle Dikkat Çeken Ürünlerini Ideal Homex’te Sergileyecek

RENGA

Züccaciye, mutfak eşyaları ve plastik ürünlerin lider üretici markalarından biri olan Renganın ürün çeşitliliğini şişe, saklama kavanozları, sürahiler, baharat kavanozları, tuzluk & biberlikler, yağ & sirke şişeleri ve saklama kapları oluşturmaktadır. Renga’nın etkileyici renkleri, eğlenceli şekilleri vurgulamasının yanında, dünyadaki 70 farklı ülkeye ihraç ettiği cam ve plastik malzemeleri birleştiren işlevselliğe de sahiptir. Odak noktası her zaman Ar-Ge olan Renga, en yeni ürünlerini Ideal Homex 2019’da 12 hall C-10 nolu standında sergileyecek.