8-11 OCAK 2025, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

14. Uluslararası Ideal Homex, ilklerin fuarı olacak!

Geçtiğimiz yıl 3,6 milyar dolar dış ticaret fazlası veren, 2019 ihracat hedefini 5,5 milyar dolara yükselten Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü, 14. Uluslararası Ideal Homex’te bir araya geliyor. Tarsus Turkey tarafından düzenlenen Ideal Homex, 21 Mart Perşembe günü başlayacak. Sektörüne hem iç pazarda hem de yurt dışında yeni ihracat kanalları açacak olan Ideal Homex 2019’a 150 firma katılırken, fuarı 100’e yakın ülkeden 15 binin üzerinde alıcı ziyaret edecek. Fuarda, başta cam, porselen, seramik, metal ve plastik ev ve mutfak eşyaları olmak üzere, bahçe aksesuarlarından elektrikli ev aletlerine kadar pek çok yenilik bir arada sergilenecek. Tüyap Beylikdüzü’ndeki bu önemli organizasyon, 24 Mart Pazar akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

Bu yıl ilk kez, sadece ihracat yapan sektör firmalarını fuara alan Ideal Homex, katılımcı – satın almacı buluşmalarına getirdiği yeni pilot uygulamasıyla bir ilke imza atıyor. Ideal Homex 2019’a özel olarak başlatılan uygulama ile ev ve mutfak eşyaları sektörünün Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve hatta Amerika’dan küresel ölçekteki büyük alıcılarını fuarda misafir ederek, onları, doğrudan firmaların kendi standlarında katılımcılarla buluşturacak olan Tarsus Turkey, böylece fuarcılık sektörüne de ezber bozan önemli bir yenilik kazandırdı. Ideal Homex 2019 için pilot olarak başlatılan bu uygulamanın amacına ulaşması ve hedeflenen faydayı sağlaması halinde, Eylül ayındaki Zuchex’te de ölçek değiştirerek tekrarlanması planlanıyor.

Ideal Homex 2019’da bir başka ilk daha yaşanıyor. Bugüne kadar ithalat ağırlıklı olarak çalışmış ancak artık üretim amaçlayan firmalar ilk kez üretici kimliği ile Ideal Homex’e katılırken, iç pazarda çok büyük bir paya sahip olan ve bundan sonra ihracatı hedefleyen firmalar da fuarda yerini alıyor.

Sektöre dair ne varsa, hepsi bir arada

Yurt dışından küresel satın almacıları ağırlayan 14. Uluslararası Ideal Homex, yurt içinden de özellikle zincir marketler, çok fazla ürün çeşitliliğini bir arada sunan perakende mağazalar ve bu sektörde yatırım planlayan yeni girişimcileri, katılımcılarıyla buluşturuyor. Fuarda, Cam, Porselen, Seramik, Metal Mutfak Eşyaları, Plastik Ev Gereçleri, Bahçe Aksesuarları, Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları ile Elektrikli Ev Aletleri alanlarında piyasaya çıkan son ürünler, yenilikler ile inovatif tasarımları bir arada sergileniyor.